Prawdziwa natura kobieca – jak ją zrozumieć i zaakceptować?

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” autorstwa Natalii de Barbaro to lutowa nowość wydawnictwa Agora. Autorka pokazuje jak trudną drogę musi przebyć kobieta, która pragnie poznać siebie samą.

Praktyczne rady dla każdej kobiety

Autorka książki, która jest psychologiem oraz socjologiem poszukuje odpowiedzi na kilka podstawowych pytań dotyczących każdej kobiety. Są to następujące zagadnienia:

  • kim jestem tak naprawdę,
  • czy mam marzenia, a jeżeli tak to o czym marzę, nawet skrycie,
  • na co sobie pozwalam, a na co nie, mimo wielkich pragnień.

Natalia de Barbaro w książce “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” pokazuje, że odpowiedzi na te pytania wcale nie są takie proste, jakby się to mogło wydawać. Jej wypowiedzi są momentami tak szczere, że czytelniczkom wydaje się, że autorka wchodzi w ich życie z przysłowiowymi butami. Autorka nie boi się wyjaśnić jakie są powody odgrywania różnych ról przez kobiety, nawet takich, które nie do końca albo wcale im nie odpowiadają. Pokazuje co kobiety powinny zrobić aby odkryć o czym marzą, czego pragną. Autorka pomaga zrozumieć płci pięknej zrozumieć samą siebie, pokazuje jak ważne jest usłyszenie wewnętrznego głosu zamiast opinii z zewnątrz.  Autorka wyjaśnia też dlaczego kobiety najczęściej “muszą” a nie “chcą”, co jest związane z znacznym stopniu uwarunkowaniami kulturowymi.

Autorka kobiecym coachem?

Okazuje się, że wiele czytelniczek odnajdzie w autorce poradnika prawdziwego coucha, który zmieni ich życie o180 stopni. Pomaga bowiem w odnalezieniu prawdziwej siebie, prawdziwych pragnień. Przedstawia niekiedy brutalną prawdę, której część kobiet nie chce usłyszeć. Ale żeby zrozumieć swoją prawdziwą naturę, należy przyjrzeć się samemu sobie krytycznym okiem. Autorka motywuje i zachęca do rozwoju osobistego. Sposób pisania Natalii de Barbaro jest bezpośredni, dlatego też każda czytelniczka odbierze jej słowa osobiście. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki książce każda kobieta będzie wiedziała które słowa z otoczenia powinna wziąć do siebie, a na które nie powinna zwracać najmniejszej uwagi.

Kilka słów o autorce

Natalia de Barbaro to, mimo obco brzmiącego nazwiska, polska autorka. Urodzona w 1970 roku kobieta jest znanym psychologiem społecznym i socjologiem. Prowadzi treningu umiejętności społecznych. Wykłada na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie każdy wie, że miała zaszczyt być głównym strategiem w ramach prezydenckiej kampanii wyborczej jednego z kandydatów, w 2006 r., pana Donalda Tuska.